Praktické rady a tipy

Jak se naučit anglicky z Netflix seriálů

Konečně existuje legitimní motivace k válení se na gauči se streamovacími službami na obrazovce. Pokud se na konkrétní film nebo seriál budete dívat v jeho původním znění, můžete zlepšit svou znalost cizího jazyka.

Jak se naučit anglicky z Netflix seriálů

Začněte u animovaných filmů

Předpokládejme, že máte třeba školní znalost němčiny, kterou byste rádi posunuli na vyšší úroveň. Začněte se dívat na jednodušší krátké „animáky“, postupem času můžete přejít na filmy hrané.

V angličtině můžete sledovat nejen různé přízvuky (anglický, americký, skotský, australský a další), ale také idiomy, slang a podobné „speciality“, které výrazně posunou vaše obeznámení se nejen s jazykem, ale i s jeho kulturou.

Nebraňte se titulkům

Nejde o to, abyste dokázali sledovat film či seriál okamžitě bez titulků. Naopak, pomohou vám lépe některé obraty pochopit a zapamatovat si je.

  1. Složité pasáže si pusťte znovu
  2. Zapisujte si nová slovíčka
  3. Pusťte si stejný díl znovu, bez titulků


1. Složité pasáže si pusťte znovu

Scény, které vám připadají komplikované, dramatické, kde se hodně hovoří, si pusťte znovu – a klidně i víckrát za sebou, abyste pronikli do způsobu vyjadřování, výslovnosti a dikce. Některé streamovací služby nabízejí funkci zpomalení, která se vám pro tyto sekvence bude náramně hodit.


2. Zapisujte si nová slovíčka

Nemusíte si zapisovat každé slovíčko které neznáte, ale spíše se soustřeďte na ty, které zaregistrujete více jak 2x. Je i dobré vnímat to, jak je slovíčko použité, protože vám to pomůže v jeho zapamatování. Občas budete mít díl, ze kterého si zapíšete 3 slovíčka, ale někdy jich může být třeba 30. Učení je ale potom snazší, protože už vám ty slovíčka nebudou tak cizí.

 

3. Pusťte si stejný díl znovu bez titulků

Tohle je důležitá část, kterou byste neměli vynechávat. Není nic špatného na tom, koukat se na seriál/film s titulky. Jakmile se ale koukáme pouze s titulky, tak vnímáme hlavně text a je to jako bychom četli knihu - vnímáme tedy pouze text. Proto je důležité si občas pustit i něco bez titulků, abychom upřednostnili i poslech.